تضمین کیفیت

pc
تشخیص زعفران با کیفیت

امروزه با گسترش تکنولوژی و دسترسی افراد از طرق مختلف به منابع علمی، راه برای آموختن نکات و نیاز های افراد هموار شده است و از طرفی راه برای افراد کلاهبردار نیز بسته شده است. زعفران از لحاظ کیفیت در هر دسته بندی قرار بگیرد خللی در ماهیت غذایی و دارویی آن ایجاد نمی شود. گاهی برخی از افراد سود جو با مخلوط کردن گیاهی با نام گلرنگ با زعفران یا فروش آن به صورت خالص به افراد ناآگاه باعث هراس و از بین رفتن اعتماد به خرید این محصول می شوند. اما لازم به ذکر است که در صورتی که شناخت کمی از زعفران داشته باشید تفاوت های آن با گلرنگ را خواهید فهمید.

83%
%
پیاز مرغوب
 
52%
%
خاک مناسب
 
38%
%
آب و هوا
 
27%
%
مواد معدنی
 
برای این که بتوانید زعفران مرغوب را از غیر مرغوب و همچنین تقلبی آن تشخیص دهید در اولین مرحله زعفران را به ساقه سفید آن خریداری کنید و اطمینان داشته باشید که ساقه سفید رنگ زعفران نیز همان خواص زعفران را دارا است. ظاهر زعفران به صورتی است که سر آن کمی دو شاخه بوده و به نسبت قسمت انتهایی آن که به سفیدی ساقه آن نزدیک است ضخیم تر است این ویژگی زعفران را از گلرنگ متمایز می کند. ویژگی دیگری که زعفران را از نوع تقلبی آن و همچنین زعفران نامرغوب چند ساله جدا می کند عطر و رایحه زعفران است که به مرور زمان در معرض اکسیژن هوا قرار می گیردد از رایحه و کیفیت آن کاسته می شود

پیاز زعفران قائنات

با توجه به اینکه قائنات پایتخت زعفران جهان بوده و متقاضی برای خرید بذر این منطقه بسیار زیاد می باشد لذا بر آن شدیم تا مجموعه ای را تشکیل دهیم تا ضمن استخراج اصولی پیاز زعفران،با کیفیت ترین محصول را نیز برای مشریان عزیز تهیه نماییم. این مجموعه متشکل از مدیر،انباردار،راننده تراکتور،راننده کامیون،سرپرست کارگران و کارگران محترم در چند اکیپ مجزا می باشد.

facebook twitter google pinterest rss instagram telegram