ارزیابی زمین

برای برداشت محصولی با کیفیت
زمین باید توان کافی را داشته باشد

local-seo local-seo local-seo
مزرعه زعفران در سال اول پس از کشت محصول قابل توجهی نخواهد داشت و فقط تعدادی از غددی که درشت بوده و ذخیره غذایی کافی داشته اند جوانه خواهند زد. معمولا از اواسط آبان ماه برداشت آغاز شده و تا سه هفته ادامه خواهد داشت.
هر گونه سوالی دارید با ما تماس بگیرید
local-seo

علف های هرز زعفران

علف های هرز از طریق رقابت با زعفران در دریافت آب، مواد معدنی و نور خورشیدباعث کاهش محصول زعفران می شود، علاوه بر این ممکن است در زمان برکاشت یا برداشت زعفران مزاحمتهایی ایجاد نموده و یا میزبان حشرات و بیماری ها باشد. وجین مزرعه زعفران در زمان رشد علف های هرز ضروری است. در مزارع زعفران اولین وجین پس از آبیاری دوم انجام و باعث از بین رفتن علف های هرز مزرعه زعفران می شود.

درخواست مشاوره رایگان

خصوصیات پیاز زعفران مرغوب

با توجه به این که پیاز زعفران پس از میانگین 8 سال از مزارع برداشت می شود باید به این نکته توجه نمود که پیاز درشت و بدون زخم باشد و همچنین آثار پوسیدگی در این محصول نمایان نباشد. مواردی که به برداشت محصولی با کیفیت کمک می کند:

سوالات خود را مطرح نمائید
خاک مناسب %
تابش آفتاب %
آبیاری منظم %
پیاز مرغوب %

پیاز زعفران قائنات

با توجه به اینکه قائنات پایتخت زعفران جهان بوده و متقاضی برای خرید بذر این منطقه بسیار زیاد می باشد لذا بر آن شدیم تا مجموعه ای را تشکیل دهیم تا ضمن استخراج اصولی پیاز زعفران،با کیفیت ترین محصول را نیز برای مشریان عزیز تهیه نماییم. این مجموعه متشکل از مدیر،انباردار،راننده تراکتور،راننده کامیون،سرپرست کارگران و کارگران محترم در چند اکیپ مجزا می باشد.

facebook twitter google pinterest rss instagram telegram